#ukrpryroda

В ОАЕ збудують екологічно безпечну дорогу з вторсировини

Перша на Близькому Сході екологічно безпечна дорога із вторинної сировини з'явиться в ОАЕ і з'єднає дві великі автомагістралі країни. Про це повідомляє газета The National.

«Абу-Дабі збудує першу на Близькому Сході екологічно безпечну дорогу. Проект стане моделлю для усіх майбутніх доріг в Абу-Дабі й підтримуватиме найкращі світові практики у сфері екологічної безпеки, які, зокрема, включають використання технологій зі зниження викидів вуглекислого газу і виробництво екологічно безпечних будівельних матеріалів, серед яких - старий асфальт і гума зі старих автошин», - йдеться у повідомленні.

Пілотний проект Green Road з будівництва екологічної дороги втілюється у життя у рамках плану з поліпшення та розширення мережі доріг, що реалізується Департаментом транспорту Абу-Дабі. Екодорога завдовжки 5 км з'єднає головну трасу між Абу-Дабі та Дубаєм (E11) і нову магістраль між еміратами (E311). Роботу над проектом Green Road планується розпочати 2015 року.

Зазначається, що всі будівельні матеріали забезпечать найвищий рівень безпеки для автомобілів та низькі експлуатаційні витрати й витрати на обслуговування дороги. Для освітлення екомагістралі використовуватиметься енергія з відновлюваних джерел. Поки триватиме будівництво, ускладнень для руху транспорту не буде завдяки кільком об'їзним шляхам. Після завершення проекту Департамент транспорту Абу-Дабі оцінить результат для того, щоб створити рейтингову систему для майбутніх доріг емірату.

Проект Green Road є однією зі стратегічних ініціатив Департаменту транспорту Абу-Дабі, метою якої є розбудова мережі доріг світового класу (і водночас безпечних для довкілля).

Джерело: ukrinform.ua