#ukrpryroda

ЯК ПОДОЛАТИ РЕЙДЕРСТВО І КОРУПЦІЮ В УКРАЇНІ

Рейдерство і його рідна сестра – корупція набрали таких масштабів, що загрожують національній безпеці. Рейдерського нападу у 2015-2019 роках зазнало й Українське товариство охорони природи, зокрема Черкаська обласна (місцева) організація УКРПРИРОДИ і Будинок природи у м. Черкаси.

УКРПРИРОДА пройшла 135 судових засідань, подала безліч звернень до Президента, Парламенту, Уряду, Мінюсту, МВС, Генеральної прокуратури, місцевих органів влади, ЗМІ тощо. Часом складалося враження, що уся «державна» система допомагала рейдерам, а не всеукраїнській суспільно корисній організації. Досвід анти-рейдерської боротьби став основою для написання книги «Як подолати рейдерство і корупцію в Україні». 

На конкретних прикладах викрито типові схеми рейдерства і корупції, що йдуть пліч-о-пліч, у найбільш вразливих сферах – нерухомості і землі, які призводять до занепаду країни і бідності населення. Показано взаємозв’язки рейдерства і корупції, проникнення рейдерів в ЄДР інших юридичних осіб та реєстрації чужого майна, створення фіктивних організацій та передачі їм нерухомого майна, фізичного захоплення та експлуатації нерухомості, введення в оману судів для їх темного використання у рейдерських схемах. Наведено способи нейтралізації рейдерства, у тому числі правоохоронною системою, ціну рейдерства і корупції для суспільства.

Особливу увагу хотілось би привернути до украй актуального на сьогодні розділу «Як убезпечити українську землю від рейдерства».

Видання розраховане на керівників, державних службовців, працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суддів, депутатів, працівників антикорупційних та інших правоохоронних органів, студентів і викладачів вищих навчальних закладів, інститутів післядипломної освіти і перепідготовки кадрів, а також усіх громадян, зацікавлених у безпеці й успішному розвитку заради порятунку власної країни.

Сподіваємось, дане видання прислужиться у Вашій діяльності.

Василь ШЕВЧУК, доктор економічних наук, професор