#ukrpryroda

Програма “Раціональне споживання”


Українське товариство охорони природи разом з Міжнародною лігою підтримки екологічного підприємництва впроваджують програму “Раціональне споживання”. Програма є продовженням тематики роботи Укрприроди, в рамках якої було розроблено “Галузеву стратегію розвитку житлово-комунального господарства України”.

Основна ідея полягає у донесенні до споживачів комунальних послуг житлового фонду, які є учасниками ОСББ, інформації про рівень споживання ресурсів у порівнянні до інших таких самих будинків. Створення системи порівняння (benchmarking), щоб кожен мешканець будинку наочно бачив чи раціонально використовує ресурси його будинок. 

Таким чином, якщо будинок має низький рейтинг, мешканці будуть впливати на ОСББ, щоб останні впроваджували енергоефективні, ресурсо-зберігаючі технології. З іншого боку, якщо ОСББ займається питаннями ресурсозбереження, вони отримають свого роду бонус від клієнтів за належне виконання своїх обов'язків.

В рамках першої фази програми заплановано:
  • провести аналіз вітчизняних та зарубіжних методологій оцінки ресурсоефективності житлових будинків; 
  • розробити методику рейтингу (benchmarking), яка буде базуватись на кращих практиках ЄС; 
  • провести пілотний проект рейтингу (benchmarking) в одному з районів міста Київ. 
З питань прийняття участі у програмі, або якщо Ви потребуєте більше інформації про ініціативу, будь ласка звертайтесь на адресу office@ukrpryroda.org