#ukrpryroda

Національний природний парк "Хотинський" відзначає Міжнародний день Дністра

12 липня на березі річки Дністер, що в селі Атаки Хотинського району Чернівецької області, яблуку не було де впасти: діти гралися велетенськими шашками, хизувалися майстерно виконаними малюнками на обличчі, вправлялися у художній майстерності, брали участь у майстер-класах, отримували безкоштовні вироби. Дорослі змагалися у конкурсах із вилову риби та приготування юшки, насолоджувалися театралізованими виступами акторів, танцювальними та співочими колективами Хотинщини. Море безкоштовної юшки та розваг для всіх бажаючих організував національний природний парк «Хотинський» (Чернівецька область) в рамках Першого еко-фестивалю риболовлі та рибної юшки «ОтакЮшка», присвяченому Міжнародному дню Дністра. 

Участь у конкурсі із приготуванні юшки прийняли команди від Хотинської районної організації УТМР, Сокирянського, Кельменецького та Хотинського відділень національного парку «Хотинський», Хотинської служби з надзвичайних ситуацій, Чернівецької рибінспекції, представників села Пашківці, Атацької сільської ради, яка і стала переможцем конкурсу. Визначав команду переможницю, основа дієва особа, символ фестивалю - Тірас. Вправні та доброзичливі юшковари безкоштовно пригощали всіх бажаючих, і, за словами прискіпливих дегустаторів, всі учасники заслуговували першого місця. Визначилися переможці і у конкурсі із лову риби, ними стали Юрій Лобчук, Валерій Форман та Леонід Іванський.

Символічно, що гості фестивалю мали змогу милуватися красою крилатих небожителів – голубів на виставці «Птахи миру», кожен бажаючий міг придбати пернатих на будь-який смак, забрати частинку миру із собою додому. Складова благодійності еко-фестивалю «ОтакЮшка» вилилася у «Аукціон хвостів». Гості завзято торгувалися, перевищували ціну один одного за свіжу, щойно виловлену рибу. Воно й недивно адже виручені гроші пішли на допомогу бійцям АТО.

Справжній майстер клас влаштував аварійно-рятувальний підрозділ м.Хотин. Рятувальники демонстрували свою майстерність із порятунку потопаючих, розкрили таємниці водолазної справи, надали змогу прокататися прогулянковим катером, і як чудово, що їм не довелося застосовувати свої вміння по-справжньому.

На фестивалі не обійшлось і без втрат, без фінансових втрат мера міста Хотина Миколи Головльова. Саме мер Хотина нагородив грошовими призами найкращих дністрових русалок – переможниць конкурсу «Файна мавка». Отримати приз від мера виявилося не так то і легко: учасницям довелося дефілювати, демонструвати знання із іхтіофауни Дністра, і зрештою серця глядачів та суддю підкорили дві юні учасниці Аня та Таня.

Величезну кількість «згорілих» на сонці облич та рук глядачів забезпечили творчі колективи Хотинщини, адже відірватися від їх запальних виступів було просто неможливо. Перед глядачами, у виконанні дитячих, юнацьких та дорослих колективів, пронеслася вся історія Українського танцю: від давніх весільних, колоритних бессарабських до динамічних сучасних. Завершували шоу-програму фестивалю співочі сольні виступи, і поміж відпочивальників пробігло певне збентеження: чи не знаходяться вони випадково на запису шоу «Голос країни».

Наостанок директор національного природного парку «Хотинський», він же і голова Хотинської районної організації Українського товариства охорони природи Андрій Доманчук нагородив спільними подяками та дипломами всіх спонсорів, учасників, співорганізаторів без яких би не відбулося це чудове, незабутнє свято на берегах неповторної річки Дністер.

Ірина Козачок, секретар Хотинської райорганізації Укрприроди

Явлення Тіраса.

Тірас і мавки 


Юшка а ля натурель. 

Свято у розпалі 

Акція «Злови рибку і випусти її у Дністер» 

Майстер-клас для молодших 

Птахи миру. 

Охороняймо рибу 

Голова Хотинської районної організації Укрприроди Андрій Доманчук з наймавкішою мавкою – переможницею.