#ukrpryroda

“Народжені, щоб померти”: революційний тип електронних пристроїв

Середній термін служби мобільного телефону – 12-18 місяців, залежно від того, якого провайдера ви обрали. Але що, якщо замість того, щоб викинути застрілу модель, просто знищити її, зменшуючи таким чином навантаження на звалище електронних відходів і кількість токсинів у повітрі?

Вчені з університету штату Іллінойс працюють над розробкою електроніки, здатної розчинятися у воді.

“Ось приклад перехідної інтегральної схеми. Це звичайна радіосхема. Вона включає в себе транзистори, діоди, лінії опору, конденсатори, провідники. Вся конструкція стоїть на тонкій шовковій плівці, яка є природним матеріалом”, – розповідає професор Джон Роджерс.

Фото: ua.euronews.com

“Перехідна електроніка” означає, що такі електронні пристрої наприкінці їхнього “корисного” життя просто зникнуть, не становлячи більше жодної загрози для довкілля.

“Самознищувальні” мікрочіпи виготовляють з натуральних волокон. Вони – частина проекту з промовистою назвою “Народжені, щоб померти”.

“Народжені, щоб померти” – це шлях високого контролю. Йдеться не про те, що це якась ненадійна електроніка, а про те, що вона розроблена дуже специфічним чином і наділена такими властивостями, які дають змогу, після закінчення терміну використання, просто знищити її. Якби можна було виготовити весь стільниковий телефон з матеріалів, які слугуватимуть протягом 3-5 років, а потім розчиняться, – це було б просто ідеально”, – каже далі Джон Роджерс.

Науково-дослідна група група вивчає також потеційні можливості використання схожих технологій у медичній та військовій промисловості. Розвиток цих технологій став би революційним поворотом у справі утилізації електронних відходів, кількість яких у світі щороку сягає від 20 до 50 мільйонів тонн.

Джерело: ua.euronews.com