#ukrpryroda

Вчені пропонують смартфоном вимірювати вплив шуму на птахів

Вчені створили додаток для смартфону, який може вимірювати вплив шуму на птахів і зазначають, що шкідливий вплив будівельних робіт на довкілля слід враховувати під час розробки проекту.
Розробники з Халського університету у Великобританії створили додаток, який базується на даних британського Товариства захисту довкілля.
Програма дозволить будівельникам вимірювати рівень шуму на місці робіт, щоб зрозуміти, наскільки шум може турбувати водоплавних птахів рідкісних видів, які гніздяться поблизу.

Зокрема, розробники додатку сподіваються, що він допоможе захистити птахів від надмірного шуму під час робіт з попередження повеней.

Заступник директора британського інституту IECS, який вивчає екологію річкових басейнів, заявив: "Існує дуже мало інформації про вплив будівельних робіт, зокрема, шуму, на водоплавних птахів. Однак такі явища можуть спричинити скорочення кількості їхньої їжі або міграцію деяких видів. Тому при планування проектів їх оцінюють також з боку впливу шуму і робіт на довкілля".

Дослідження, яке виявляло вплив шуму на водоплавних птахів, науковці інституту IECS здійснили для британського Товариства захисту довкілля.

Джерело: ipress.ua