#ukrpryroda

Вітряні електростанції призводять до змін локального клімату


До такого висновку дійшли дослідники з університету Нью-Йорка в Албані та університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн, що вивчали знімки штату Техас, отримані за допомогою супутників NASA - Terra і Aqua.
Вимірювання коливань температури проводилося за допомогою тієї ж технології, що використовується для визначення ефекту міських островів тепла (urban heat island). Вчені проаналізували знімки, що покривають територію в 10 000 квадратних кілометрів. Їх цікавив вплив чотирьох найбільших вітряних електростанцій світу на клімат заходу і центральної частиніи Техасу.
Виявилося, що за період з 2003 по 2011 роки в районах, де були встановлені вітрові турбіни, літніми ночами температура поверхні стала в середньому на 0,65°C вищою в порівнянні з прилеглими територіями. Саме в цей час в цих місцях були споруджені "зелені" електростанції - кількість вітряків збільшилося з 111 до 2358.
Вчені встановили причину такого "локального потепління". Вночі повітря біля поверхні холодніше того, що розташовується на висоті декількох десятків метрів, де крутяться лопасті вітряків. Турбіни, перемішуючи повітря, змушують поверхню трохи нагріватися за рахунок нагінкою повітря. Настільки помітне підвищення локальної температури пояснюється тим, що вітряні електростанції росли досить швидко.
Довіряти висновкам даного дослідження можна, хоча б тому що це не комп'ютерні моделі, а реальні дані - супутники вели спостереження в режимі реального часу. З іншого боку, невелике "потепління клімату", організоване вітряками, поки не може зрівнятися з принесеною ними користю. Нагрівання атмосфери за рахунок викидів парникових газів було б значно вище.
Як повідомляється, в подальшому інженери при проектуванні електростанцій і при продовженні забудови територій "вітровими фермами" повинні будуть враховувати цей ефект на локальний клімат і, можливо, вносити в конструкцію вітрогенераторів зміни, які зроблять їх більш "нейтральними".


Також серед переваг та недоліків вітрової енергетики виділяють:


Джерело: techno.bigmir.net