#ukrpryroda

Дністровська ГАЕС готується стати найпотужнішою у світі

Один агрегат Дністровської ГАЕС замінить повноцінну гідроелектростанцію.


Перший об’єкт запустили вчора. Ще 2 запрацюють за 2 роки. На їх спорудження уряд виділив 8 мільярдів гривень. Витрати того варті, переконують енергетики. Один агрегат дає 324 мегават енергії, а це безперебійна подача світла в оселі не лише українців, а й мешканців інших країн.
«Сьогодні завдання в енергосистемі не стільки виробити, як забезпечити робочу потужність і резерв. Ми повинні мати в резерві 1 тисячу МГВат, якщо збудуємо 2 агрегати, ми будемо мати тисячу МГВатів резерву – це один блок атомної станції, і сьогодні більша вартість, робоча потужність і резерв», - каже генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
Основні функції Дністровської ГАЕС – це регулювання частоти та графіку навантажень в енергосистемі України. А ще – формування аварійного резерву та забезпечення надійної роботи атомних електростанцій. Саме їхню вироблену енергію ГАЕС стабілізує. Приміром, коли вночі є надлишок енергії, гідроагрегат її зберігає. І у випадку дефіциту працює як генератор.
«Мета цієї станції для того, аби в наших оселях була постійно електрика з постійною 220 вольт, щоб споживання було абсолютно комфортне і нормальне», - розповідає голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв.
За збільшення потенціалу Дністровська ГАЕС в рамках Кіотського протоколу отримала 24 мільйона доларів. Іноземні експерти назвали виробництво українського світла екологічно чистим. За таким же принципом будують і гідроагрегати, які акумулюватимуть енергію на станції.
«Це не просто будівництво, глина, земля, це дуже, якщо ви побачите, навколо водоймища, дуже багато щебеню, глини, це особливий, як в аптеці», - каже підрядник Юрій Бондаренко.
Першу чергу будівництва закінчать до листопада – це підземний комплекс, водовідводи, шахти і верхня водойма. Спорудження вже зараз називають найдорожчим проектом в Україні. Дністровська станція – єдина у державі, що має систему оповіщення в разі землетрусу і може витримати до 8 балів. За 5 років на ГАЕС спорудять 7 агрегатів. Тоді аналогів станції не буде у світі. Вона забезпечить 100% енергетичну стабільність України та експорт за кордон.


Джерело: fakty.ictv.ua