#ukrpryroda

Темою першого "National Geographic Україна" стане відродження зниклих видів

Тема першого випуску журналу «National Geographic Україна», який побачить світ 25 березня 2013 року, відродження зниклих видів. Про це повідомила головний редактор «National Geographic Україна» Ольга Вальчишен в інтерв’ю. 
Вона зазначила, що підхід до виходу журналів National Geographic у всіх країнах приблизно однаковий. Зазвичай 70-80% контенту – це матеріали з американського видання і близько 20-30% – місцеві.

«У більшості випадків, коли американське видання виходить на обкладинці з міжнародною темою, яка цікава широкому колу читачів, усі видання, які виходять іншими мовами, матимуть змогу прочитати цю тему, яка, на наш погляд, є надзвичайно актуальною і досить глобальною», – зазначила вона.

Вальчишен розповіла, що у номері буде український додаток до американської статті «Дикі люди Європи», а також добірка невеликих матеріалів у форматі новин на такі теми, як археологія, дика природа». Вона зазначила, що підготувати більше розлогих матеріалів редакція не встигла. Також у номері – українські листи, конкурс фотографій, колонки. І спеціально написана для українського журналу колонка від головного редактора американського National Geographic.

«У нас уже зараз є статті, які заплановано на другий номер, на третій, на кінець літа, на осінь. Ми намагаємося працювати в режимі довгого планування. Перший квітневий номер ми здали 14 березня, 25-го він має надійти в продаж. Але ми вже почали працювати над наступним номером», – пояснила Вальчишен.

Серед тем, на яких акцентуватиметься увага в українському журналі – археологія, культура в широкому сенсі, ботаніка, зоологія – тобто дика природа, історія, екологія.

Читачем журналу редакція бачить «чоловіка за 30, який має дохід вище середнього». «Але насправді ми розуміємо, що наша аудиторія набагато ширша. Це і жінки, і студенти, і літні люди. Усі хочуть почитати щось цікаве, по-справжньому інформативне, дізнатися щось нове, а не просто мати читання для розваг. Тобто всі хочуть читання більш інтелектуального, пізнавального», – сказала редактор.

Додамо, всесвітньо відомий науково-популярний журнал National Geographic заснований Національним географічним товариством США. Українська мова стане 39-ю для видання зі 125-річною історією.

Джерело: vgolos.com.ua