#ukrpryroda

Забруднення повітря в Південно-Західній Азії

Холодна зимова погода та зростаюча індустріальна економіка Азії та на Близькому Сході в січні цього року створили важкі умови для життєво необхідної людської потреби дихати. Новини з Тегерана, Пекіна та інших міст описують туманне небо з дуже обмеженою видимістю. Наразі діють обмеження на водіння та активний відпочинок, а лікарні заповнені людьми із захворюваннями легенів.
На карті показана концентрація діоксиду азоту (NO2) в атмосфері над південно-західною Азією з 1-8 січня 2013 року. Відтінки помаранчевого кольору відображають відносну поширеність NO2, в той час як сірий колір показує територію з недоступністю точних даних (через сильну хмарність, наприклад). Дані були отримані з допомогою вимірювального обладнання з моніторингу озонового шару (Ozone Monitoring Instrument, OMI), науково-дослідницького супутника Aura, що належить NASA. OMI вимірює видиме та ультрафіолетове світло, яке розсіюється і поглинається земною атмосферою та поверхнею. Наявність в атмосфері NO2 викликає поглинання хвиль певної довжини.


Діоксид азоту є основною складовою забруднення атмосфери, він з'являється в результаті спалювання викопних видів палива легковими та вантажними машинами, електростанціями і заводами. Спалювання палива також призводить до викидів діоксиду сірки та твердих часток. У спеку та великої кількості сонячного світла, викиди NO2 зазвичай призводять до утворення приповерхневого шару озону. Взимку ж, NO2 не викликає великого накопичення озону, проте він довго розсіюється і бере участь у забрудненні надмалими частками. Таким чином, круглий рік діоксид азоту є хорошою основою для забруднень повітря.

Джерело: earthobservatory.nasa.gov